Sıfırdan PHP Öğrenmek


Php öğrenmek isteyenler için oluşturmaya çalıştığımız kaynağımızda her bilgi düzeyindeki kişiler için içerikler oluşturmaya çalışıyoruz.

Sıfırdan Php Dersleri

Php öğrenmeye nereden başlayacağınıza karar vermeden önce PHP dilini ne için kullanacağınız önemli.

Yazılım sektörünün büyüleyen dünyasında yer alıp bu alandaki pastadan pay almak için ve hatta kolay para kazanma yolu diye düşünüyorsanız tekrar tekrar düşünmenizde fayda var. Elbette bu cümlem sizi ürkütmesin, yazılımın her alanı eğlencelidir. Ancak kendinizi orta düzey yetkinlik düzeyine taşıyabilmek için azim ve sabır gerektiği gibi, vakit ayırmak ta önemlidir.

Proje Geliştirin

Herhangi bir yazılım dilini öğrenmenin kavramanın en kalıcı yolu, o dil üzerinde proje geliştirmekten geçer. Php dili kitapları, php ders videoları, php pdf dökümanları, php ebooklar gibi pek çok aratmalar ile arama motorundan bulabileceğiniz kaynak olsa dahi, öğrendiklerinizi sıcağı sıcağına kullanmadıkça kalıcılığı olmayacaktır.

Php dilini öğrenme amacınızın doğrultusunda başlangıç düzeyinde bir fikir üreterek işe koyulabilirsiniz. Sonucuna ulaştığınız her çalışmanız özgüveninizi kazanmanızı sağlayıp, beraberinde getirdiği enerjiyle hevesinizi daha da artıracaktır.

Php Öğrenmeye Başlamak

Yazının başında bahsettiğim gibi php dilini öğrenme amacınız öğrenmeye başlama noktanızı belirler. Eğer etkileşimli web siteleri üretebilmek için php dili ile ilgileniyorsanız öncelikle Html bilginizin olduğundan emin olmalısınız. Eğer Html hakkında fikriniz yoksa direk Php diline başlamanızı tavsiye etmem. Önce tarayıcı üzerinde kullanıcıya web sayfasının görüntülenmesini öğrenmediğiniz taktirde Php dili ile alacağınız çıktılar yazılardan ibaret olacaktır.

Mobil uygulama geliştiricisi iseniz ve uygulamanızın iletişim kuracağı bir web servis oluşturma düşüncesindeyseniz, yazılım alt yapınız var ise Php öğrenmek sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Projenizde kullanacağınız servise göre Php dilinde